Ludzie na świecie piją duża wina

Ludzie na świecie piją duża wina

Mimo że alkohol często jest wykorzystywany w zły sposób, dla wielu ludzi może być również źródłem zysków. Taka sytuacja dotyczy również rynku winiarskiego, który notuje stały wzrost sprzedaży. W ostatnich raportach pojawiła się informacja o globalnym wzroście produkcji i spożycia wina.

Globalny wzrost produkcji i spożycia wina to pierwsze i najważniejsze odczucie, które zauważyli analitycy rynku winiarskiego. Wygląda na to, że ludzie na całym świecie coraz chętniej sięgają po wino i coraz częściej decydują się na robienie swojej domowej produkcji. Według najnowszych danych, 2017 roku odnotował o 11% większą liczbę paczek wina sprzedawanych niż w 2016 roku. Co ciekawe, przyrost ten był zauważalny zarówno w krajach bogatych jak i biednych.

Oczywiście, przyrost liczby producentów i kupujących oznacza że zostali już przekroczone mityczne granice światowego spożycia wina. Jak donosi Transparency Market Reseach, roczna ilość spożywanego wina na mieszkańca globu osiągnęła już wartość 7 litrów. Wynik ten jest imponujący biorąc pod uwagę fakt, że większość ludzi nadal spożywa napoje mocniejsze jako pierwszy wybór – szacunki pokazują, że alkohole inne niż wino generują aż trzykrotnie więcej dochodu ze sprzedaży.

Ale jeśli chodzi o potencjał dystrybucji – wino moim zdaniem ma szans na stanie się solenizatorem branżowym napojów procentowych. Przed majorem win do gry determinujące sfery usług mogłoby to oznaczać nowe mozliwości i strategie sprzedażowe – na przyklad specjalne promocje skierowane do określonych grup docelowych czy udogodnienia online z zakresu sprzedaży. Tak więc, ekspansja spożycia wina ma istotny potencjał popytu aby wspomagać dalszy trend silnego i co ważniejsze – dalszego rozkwitu winiarskiego rynku!

Wiele badań wykazało, że ludzie na całym świecie piją coraz więcej wina. Obecnie, więcej niż kiedykolwiek wcześniej, wina stało się popularnym napojem i jest często spożywane przez ludzi na całym świecie.

Według danych statystycznych nakręć sprzedaży od 2013 roku zwiększyła się o 5,2% każdego roku. Co więcej, liczba ludzi pijących wino ofiarnie wzrosła. Dane te wskazują, że dorośli mieszkańcy wielu krajów spożywają coraz więcej wina.

Istnieje kilka powodów tego trendu. Globalizacja umożliwiła ludziom lepszy dostęp do produktów z innych krajów oraz narzucenia im nowych modnych trendów. Oprócz tego, malejące bariery ekonomiczne i izolacja geograficzna sprawiły, że dostęp do win jest coraz łatwiejszy.

Coraz więcej ludzi szuka informacji o winie i jego historii oraz nabywa umiejętności z zakresu degustacji. Wino stało się popularną opcją uzupełnienia spotkań towarzyskich oraz elementem podkreślenia trudno dostępnej kuchni różnych narodowości.

Badania dowiodły również, że spożywanie przez pijących wina wcale nie musi mieć negatywnego wpływu na ich zdrowie. Wiadomo też, że ważne jest aby pić wino z umiarem. Zaletami spożywania samego jednego kieliszka dziennie są mniejsze ryzyko choroby infekcyjne układu sercowo-naczyniowego oraz problemów ze snem.

Można stwierdzić, że globalne spożywanie dużej ilości wina bardzo zmieniło się od czasów starożytnych Kreece i Rzymu do naszych czasów.W obecnych latach istnieje bezpieczne spożywanie (za umiar) wina przez ludzi na całym świecie i badania potwierdzają korzystne aspekty jak równie i skutki uboczne niewielkiego spożycia piwa.

Ludzie na całym świecie coraz częściej piją duże ilości wina – to fakt. Każdego roku wytwarzane jest coraz więcej wina, co implikuje coraz większy popyt. Niemniej jednak, nawet jeśli poziom spożycia wina na całym świecie jest obecnie wysoki, to nie oznacza to, że każdy ma go na swoim stole.

Należy zauważyć, że w krajach dochodowych spożycie wina jest zdecydowanie większe niż w krajach mniej zamożnych. Wszyscy ludzie na świecie mogą czerpać zalety z picia zdrowego wina, ale wiadomo także, że odmienne są style lub czynniki decydujące o doborze i ilości spożycia alkoholu.

W rzeczywistości istnieje szeroki zakres opinii dotyczących bezpiecznego spożycia alkoholu na całym świecie. Niektóre kraje nagle powiększyły limit dla bezpiecznego spożycia wina. Ale inni lekarze ostrzegają nas, aby nadal trzymać się dawnej edukacji – mokry piasek to tylko umiarkowane ilości alkoholu. Ograniczone spożycie zaleceń alkoholu będzie skuteczne dla twogo zdrowia i mocy seksualnych.

Na koniec należy stwierdzić, że publiczne przekonanie dotyczące spożycia dużej ilości alkoholi może prowadzić do dużego ryzyka. Z rosnącym spożyciem alkoholu globalnie równa się stale rosnąca liczba przypadków problemów zdrowotnych i behawioralnych. Więc ważne jest, aby ludzie na całym świecie cenić sobie umiar w weekendowe potapljanie ze swoimi przyjaciółmi i zachowaniu ostrożności podczas codziennego picia alkoholu.